Nasze produkty

Zapraszamy do zapoznania się z możliwościami proponowanych przez nas rozwiązań technicznych. Zamieszczamy tutaj informacje na temat poszczególnych zestawów instalacyjnych oraz głowic i zaworów termostatycznych z naszej oferty. Jeśli poszukują Państwo niezawodnych i nowoczesnych akcesoriów do grzejników, z pewnością zainteresują Was nasze produkty.

SFP10, FK10, SFP15, SFK15
zgodnie z PN-EN 215:2005 PN-EN 215;2005/A1:2006

 

Temperatura pracy

max. 120°C

Ciśnienie robocze max. 1 MPa
Różnica ciśnień 0,06 MPa
Gwint montażowy głowicy M30x1,5

Zastosowanie:

Termostatyczne zawory grzejnikowe SFP15 (prosty) i SFK15 (kątowy) przeznaczone są do grzejników bocznozasilanych montowanych w układach instalacji centralnego ogrzewania z wymuszonym obiegiem czynnika grzewczego o temperaturze nie przekraczającej 393 K (120°C) i różnicy ciśnień nie przekraczającej 0,06 MPa. Do zaworów należy stosować głowice GH.03, GS.02 lub GS.05.

Podstawowe cechy konstrukcyjne:

  • W zaworze zaprojektowano 8 nastaw regulacji wstêpnej przepływu oznaczonych na pierścieniu nastawczym (kluczyku KN 0-1) cyframi od 1-7 oraz literami PP (pełny przepływ).  
  • Istnieje także możliwość tzw. międzynastaw, które znajdują się między cyframi od 1-7. Czynność nastawcza polega na przestawieniu tulei regulacyjnej przy użyciu kluczyka na odpowiednią nastawę odczytaną z właściwego diagramu, odnosząc ją do nacięcia na korpusie zaworu.
  • Możliwe do zastosowania specjalne, dłuższe o 5, 10 i 15 mm śrubunki (ważne przy remontach starych instalacji).

Czytaj więcej: Karta katalogowa zawór termostatyczny z nastawą wstępną (PDF)

Znajdź zawory termostatyczne w katalogu

Zgłoszenie reklamacji


W celu przyspieszenia procesu reklamacji prosimy o dokładne wypełnienie formularza

Podaj numer faktury
Drag and drop files here or Browse
Jeżeli posiadasz fakturę w formie elektronicznej