Producent armatury grzejnikowej z Warszawy – Vario Term

Armatura grzewcza

Projektujemy oraz produkujemy armaturę grzejnikową. Oferujemy zestawy kompletnego wyposażenia grzejnika, bogatą gamę głowic termostatycznych, zaworów grzejnikowych oraz akcesoriów przyłączeniowych.

Zapraszamy do współpracy

Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą lub chciałbyś zostać naszym partnerem handlowym prosimy o wypełnienie i wysłanie formularza lub kontakt z naszym Regionalnym Managerem Sprzedaży.

CERTYFIKOWANY INSTALATOR

Dołącz do nas i zostań Certyfikowanym Instalatorem produktów Vario Term! Dzięki nam zdobędziesz nowych Klientów.

Dowiedz się więcej...

ZDALNE ZARZĄDZANIE CIEPŁEM

System VRC umożliwia zdalne zarządzanie ciepłem w Twoim domu - bez względu na miejsce w którym przebywasz.

Dowiedz się więcej...

PEŁNY CYKL PRODUKCJI

Proces produkcyjny armatury grzewczej.

Vario Term, Warszawa, Polska.

Więcej o Vario Term

SFP10, FK10, SFP15, SFK15
zgodnie z PN-EN 215:2005 PN-EN 215;2005/A1:2006

 

Temperatura pracy

max. 120°C

Ciśnienie robocze max. 1 MPa
Różnica ciśnień 0,06 MPa
Gwint montażowy głowicy M30x1,5

Zastosowanie:

Termostatyczne zawory grzejnikowe SFP15 (prosty) i SFK15 (kątowy) przeznaczone są do grzejników bocznozasilanych montowanych w układach instalacji centralnego ogrzewania z wymuszonym obiegiem czynnika grzewczego o temperaturze nie przekraczającej 393 K (120°C) i różnicy ciśnień nie przekraczającej 0,06 MPa. Do zaworów należy stosować głowice GH.03, GS.02 lub GS.05.

Podstawowe cechy konstrukcyjne:

  • W zaworze zaprojektowano 8 nastaw regulacji wstêpnej przepływu oznaczonych na pierścieniu nastawczym (kluczyku KN 0-1) cyframi od 1-7 oraz literami PP (pełny przepływ).  
  • Istnieje także możliwość tzw. międzynastaw, które znajdują się między cyframi od 1-7. Czynność nastawcza polega na przestawieniu tulei regulacyjnej przy użyciu kluczyka na odpowiednią nastawę odczytaną z właściwego diagramu, odnosząc ją do nacięcia na korpusie zaworu.
  • Możliwe do zastosowania specjalne, dłuższe o 5, 10 i 15 mm śrubunki (ważne przy remontach starych instalacji).

Czytaj więcej: Karta katalogowa zawór termostatyczny z nastawą wstępną (PDF)

Znajdź zawory termostatyczne w katalogu

Aktualności

ENERGOOSZCZĘDNY SYSTEM OGRZEWANIA - CO WARTO WIEDZIEĆ PRZED MONTAŻEM?

Współczesne wnętrza projektowane są z największą starannością oraz dbałością o każdy szczegół. Wybierając sofę, zwracamy uwagę nie tylko na modną formę, materiał i kolorystykę, ale i na podpierające ją nóżki. Decydując się na meble do wymarzonej kuchni, z uwagą dobieramy uchwyty, by stanowiły idealne dopełnienie aranżacji. A kupując niezwykle efektowny grzejnik, będący swoistą dekoracją eleganckiego salonu lub modernistycznie urządzonej łazienki… zapominamy o armaturze grzewczej. To błąd! Ten z pozoru niewielki element, może mieć znaczenie nie tylko dla końcowego efektu wizualnego, ale i komfortu cieplnego. 

Więcej…